04 | 08 | 2020
ВДС бібліотеки
Послуги бібліотеки
Інституційний репозитарій

URAN

Академічна доброчесність

Контроль якості та безпечності харчової продукції
Останні виставки
Останні новини
Зелений туризм на Полтавщині PDF Друк e-mail
Четвер, 25 травня 2017, 14:02

Зелений туризм на Полтавщині

Коли ми говоримо про зелений туризм, то найчастіше думаємо про Карпати, але це стереотип, що вже прижився. На просторах нашої чудової української землі знайдеться чимало й інших привабливих місць, які варто пізнати ближче. Сьогодні ми  розповімо вам про мальовничий край із багатою історією, культурною спадщиною і міцними народними традиціями – Полтавщину.

Зелений туризм на Полтавщині має всі шанси стати одним із провідних напрямів у туристичній сфері України. На річках Дніпро, Ворскла, Псел можна порибалити та влаштувати пікнік, а можна сходити на тихе грибне полювання.

Крім відпочинку на природі, область приваблює своїм колоритом та визначними місцями. Насамперед, це гоголівські місця – Диканька, Гоголеве, Великі Сорочинці, місто-курорт Миргород і столиця гончарства – Опішня. І, звичайно ж, Полтава асоціюється з Полтавською битвою росіян зі шведами. Сьогодні це місто із прекрасними архітектурними пам'ятками, куди обов'язково треба з'їздити на екскурсію.

Садиби в Диканьці

Почнемо зі славного села, яке стало відомим завдяки гоголівській збірці «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Гріх не використати такий шикарний бренд! У селі близько півтора десятка садиб зеленого туризму. Сюди добре приїхати у травні, коли пишно цвіте Бузковий гай.

«Весела садиба»

У селі Веселівка Диканського району створено етнокультурний центр «Весела садиба». Господар садиби покаже відреставровані власними руками предмети культури та побуту Українців.

На хуторі у Веселівці можна відсвяткувати і весілля, і корпоратив: тут і шинок, корчма і лазня.

«Хутір Гоголя» у Великих Сорочинцях

Хочете перенестися в атмосферу українського села років так 150 тому? Тоді поживіть у садибі «Хутір Гоголя» у Великих Сорочинцях. Біля річки Псел стоїть хуторок із п'яти старовинних українських хат під солом'яними дахами. У кожній хаті відтворено сільський інтер'єр, є піч і навіть сінник у дворі! Але, тим не менш, сучасні зручності – у кожній хатці санвузол, телевізор, холодильник. Ось такий сучасний екотуризм на Полтавщині!

Великі Сорочинці славляться на всю Україну Сорочинським ярмарком.

На вечорниці – у Довгалівку

У 10 кілометрах від міста-курорту Миргорода, відомого своєю мінеральною водою, на річці Хорол знаходиться село Довгалівка.

У садибі «Українські вечори від Ганни Василівни» спеціалізуються на вечорницях – сміливо вирушайте сюди за національним колоритом!

Відпочинок у Великій Багачці

У райцентрі Велика Багачка на Полтавщині є кілька садиб сільського туризму. Тут екологічно чиста зона – поруч річка Псел, ліс – можна влаштувати походи за грибами, ягодами та трав'яними зборами для чаю.

Чим здивують Нові Санжари

Новосанжарський район найбільш екологічно чистий на Полтавщині. Тут чудовий чистий сосновий ліс, пляж на річці Ворскла. Недарма, ще з радянських часів, у цих місцях будували санаторії та дитячі табори, а зараз почав розвиватися зелений туризм. Можна і відпочити, і підлікуватися, попити мінеральної води. Проживання в місцевих жителів обійдеться дешевше, ніж у санаторії. Господарі садиб пропонують відпочинок на лоні незайманої природи, риболовлю, похід за грибами. А в садибі «Гостинний двір» – також сауну й більярд

Ближче до Полтави

Полтавський район – відмінне місце для тих, хто хоче і пожити на природі, і бути ближче до пам’яток міста. На сьогодні садиби зеленого туризму пропонують і у приватному секторі самого обласного центру.  Також зелений туризм розвивається в селах Тахтаулове, Степове, Маркове, Ковалівка, Вороніна, Буланове. Можна підібрати садибу зі зручностями на рівні готелю або простіше – на будь-який смак і гаманець.

Наприклад, комплекс «Глухомань» у селі Ніжні Млини на Полтавській трасі запропонує проживання в казкових будиночках Лісовика, Баби-Яги, у Теремку. Є ресторан у староруському стилі, міні-зоопарк, російська лазня, з розваг пропонують прогулянки на конях, пейнтбол.

Завітайте до нашого мальовничого краю!

 
Google перекладач
Ukrainian Armenian Azerbaijani Belarusian Chinese (Simplified) English French Georgian German Italian Latvian Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish
Грузинская кухня (кухни народов мира)
Електронна комерція
Банер
Оцініть якість обслуговування і компетентність співробітників бібліотеки