21 | 07 | 2019
Головна
Полтавщина в літературних джерелах


Гончарство Полтави XVIII століття PDF Друк e-mail
Середа, 08 травня 2019, 09:43

Гончарство Полтави XVIII століттяmonographia

Коваленко Оксана. Гончарство Полтави XVIII століття: монографія. – Опішне: Українське Народознавство, 2018. – 448с.

 

Монографія є першим спеціалізованим дослідженням гончарства Полтави XVIII століття та, водночас, першою ґрунтовною студією ремесла полкового міста Лівобережної України, здійсненою за писемними, археологічними, історичними й етнографічними джерелами. У ній охарактеризовано історію та аспекти повсякденного життя Полтави, подано персоналізовану історію гончарного цеху, зокрема встановлено імена майстрів, їхнє місце проживання, особливості ремісничої організації, здійснено детальний аналіз форм і декору тогочасних гончарних виробів, їх асортимент та місце в побуті міщан упродовж століття. Книга складається з інформації про автора, вступу, чотирьох розділів (1 – «Полтава XVIII століття»; 2 – «Джерела та історіографія»; 3 – «Гончарі Полтави: демографія, соціотопографія, економіка»; 4 – «Гончарні вироби»), післямови, додатків, списку використаних джерел, інформації про Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, іменного та географічного покажчиків. Її ілюстровано чорно-білими фото й малюнками. Нове видання стане у пригоді керамологам, археологам, етнографам, історикам, мистецтвознавцям, краєзнавцям, усім, хто цікавиться традиційно-побутовою культурою України.

Джерело: http://opishne-museum.gov.ua/departments/librarypottery/2830-kovalenko-oksana-honcharstvo-poltavy-xviiistolittia-monohrafiia-opishne-ukrainske-narodoznavstvo-2018-448s-ukrainski-keramolohichni-studii-vyp-6.html

 
Полтава : розповідь про загибель однієї армії PDF Друк e-mail
Вівторок, 23 квітня 2019, 14:22

Полтава : розповідь про загибель однієї арміїЕнґлунд П. Полтава : розповідь про загибель однієї армії / Петер Енґлунд. — Харків : Фоліо, 2018. — 345 с.

Книга відомого шведського письменника присвячена поразці армії Карла ХІІ 27 червня 1709 року поблизу Полтави від армії Петра Першого. Полтавська битва мала далекосяжні наслідки для всієї Європи, але про неї неохоче згадують у Швеції. Ось чому українському читачеві буде цікавий погляд на ті далекі події "зі шведської дзвіниці". Книга містить маловідомий фактичний матеріал, багато ілюстрована.

 
Решетилівщина-мій рідний край PDF Друк e-mail
Написав Відділ обслуговування навчальною і науковою літературою   
Середа, 20 червня 2018, 07:17

Решетилівщина-мій рідний край

reshetilivkaРешетилівщина – мій рідний край : історико-краєзнавчі нариси / І. В. Козюра, І. О. Гмиря, Ю. М. Кісіль та ін. ; за заг. ред. І. В. Козюри. – Полтава : ТОВ «АСМІ», 2017. – 198 с. : іл., портр.

Книга містить історико-краєзнавчі матеріали про Решетилівщину: її найдавніше і ближче минуле, розповіді про відомих людей краю, про побут і звичаї населення, славні традиції, здобутки та втрати на непростому історичному шляху. Авторами розділів цього видання є полтавські дослідники В. І. Гайдар, І. О. Гмиря, Ю. М. Кісіль, В. М. Козюра, І. В. Козюра, Г. В. Кошкалда, Р. М. Рейда, Н. О. Ширшова, М. В. Яресько. Книга послугує краєзнавчим посібником для учнів, студентів, викладачів краєзнавства, а також стане в нагоді широкому загалу читачів, яких цікавить минуле й сучасне рідного краю.

Останнє оновлення на Четвер, 02 травня 2019, 07:53
 
Полтава – місто, в якому хочеться жити PDF Друк e-mail
Написав Відділ обслуговування навчальною і науковою літературою   
П'ятниця, 18 травня 2018, 14:40

3Полтава – місто, в якому хочеться жити = Poltava is the city you want to live : інформ.-презентац. путівник / авт.- упоряд. В. В. Павлов; пер. на англ. Антоніни Маєвської.– Полтава : Говоров С. В., 2016.– 95, [1] с. : іл

Інформаційно-презентаційний путівник «Полтава – місто, в якому хочеться жити» стане Вам у нагоді під час знайомства з містом Полтава. Окрім історичної ретроспективи розвитку стародавнього міста на річці Ворсклі, путівник містить інформацію про видатних полтавців, мережу закладів культури, освіти, спорту, туристичної інфраструктури, зокрема, закладів тимчасового проживання тощо. Путівник має численні ілюстрації, карти, довідковий матеріал, що робить знайомство з Полтавою зручним і змістовним. Путівник розрахований на широке коло читачів.

Останнє оновлення на Четвер, 02 травня 2019, 07:54
 
Прости за все PDF Друк e-mail
Понеділок, 26 березня 2018, 11:23

putrya book

Віценя Л. М. Прости за все... Одинадцять сходинок у вічність: Художньо-документальна повість.- Полтава: Дивосвіт, 2016.- Вид. 2 -е переробл. і доповн.- 240 с

Це художньо - документальна повість про велику мужність маленької дівчинки, яка боролася з важкою недугою. Лише 11 років життєвого шляху судилося Сашенці Путрі. Однак, навіть за цю коротку земну мить юна полтавка стала сонячним зайчиком, життєдайним промінчиком надії не лише для рідних та знайомих, але й для дітей та дорослих у багатьох країнах світу, які дізналися про неї під час відвідання численних виставок її творів. Часточку своєї світлої і доброї душі вона вклала в кожну із створених 2279 робіт: 46 альбомів із малюнками, шаржами й віршами, чеканку, пірографію, вироби з намистин, пластиліну та м'які іграшки. Дитина щиро любила все, що їй було даровано, палко сприймала всі свої маленькі радощі і по-дорослому розуміла, що треба спішити....

 
« ПочатокПопередня1234НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 4