24 | 04 | 2019
Головна
Полтавщина в літературних джерелах


Полтава : розповідь про загибель однієї армії PDF Друк e-mail
Вівторок, 23 квітня 2019, 14:22

Полтава : розповідь про загибель однієї арміїЕнґлунд П. Полтава : розповідь про загибель однієї армії / Петер Енґлунд. — Харків : Фоліо, 2018. — 345 с.

Книга відомого шведського письменника присвячена поразці армії Карла ХІІ 27 червня 1709 року поблизу Полтави від армії Петра Першого. Полтавська битва мала далекосяжні наслідки для всієї Європи, але про неї неохоче згадують у Швеції. Ось чому українському читачеві буде цікавий погляд на ті далекі події "зі шведської дзвіниці". Книга містить маловідомий фактичний матеріал, багато ілюстрована.

 
Решетилівщина-мій рідний край PDF Друк e-mail
Написав Відділ обслуговування навчальною і науковою літературою   
Середа, 20 червня 2018, 07:17

Решетилівщина-мій рідний край

reshetilivkaРешетилівщина – мій рідний край : історико-краєзнавчі нариси / І. В. Козюра, І. О. Гмиря, Ю. М. Кісіль та ін. ; за заг. ред. І. В. Козюри. – Полтава : ТОВ «АСМІ», 2017. – 198 с. : іл., портр.

Книга містить історико - краєзнавчі матеріали про Решетилівщину: її найдавніше і ближче минуле, розповіді про відомих людей краю, про побут і звичаї населення, славні традиції, здобутки і втрати на непростому історичному шляху. Авторами розділів цього видання є полтавські дослідники В. І. Гайдар, І. О. Гмиря, Ю. М. Кісіль, В. М. Козюра, І. В. Козюра, Г. В. Кошкалда, Р. М. Рейда, Н. О. Ширшова, М. В. Яресько. Книга послугує краєзнавчим посібником для учнів, студентів, викладачів краєзнавства, а також стане в нагоді широкому загалу читачів, яких цікавить минуле й сучасне рідного краю.

Останнє оновлення на Середа, 20 червня 2018, 07:46
 
Полтава - місто, в якому хочеться жити PDF Друк e-mail
Написав Відділ обслуговування навчальною і науковою літературою   
П'ятниця, 18 травня 2018, 14:40

3Полтава - місто, в якому хочеться жити = Poltava is the city you want to live : інформ.-презентац. путівник / авт.- упоряд. В. В. Павлов; пер. на англ. Антоніни Маєвської.– Полтава : Говоров С. В., 2016.– 95, [1] с. : іл

Інформаційно-презентаційний путівник «Полтава – місто, в якому хочеться жити» стане Вам в нагоді під час знайомства з містом Полтава. Окрім історичної ретроспективи розвитку стародавнього міста на річці Ворсклі,путівник містить інформацію про видатних полтавців, мережу закладів культури, освіти, спорту, туристичної інфраструктури, зокрема, закладів тимчасового проживання тощо. Путівник має численні ілюстрації, карти, довідковий матеріал, що робить знайомство з Полтавою зручним і змістовним. Путівник, розрахований на широке коло читачів.

Останнє оновлення на П'ятниця, 18 травня 2018, 14:46
 
Прости за все PDF Друк e-mail
Понеділок, 26 березня 2018, 11:23

putrya book

Віценя Л.М. Прости за все... Одинадцять сходинок у вічність: Художньо - документальна повість.- Полтава: Дивосвіт, 2016.- Вид. 2 -е переробл. і доповн.- 240 с

Це художньо - документальна повість про велику мужність маленької дівчинки, яка боролася з важкою недугою. Лише 11 років життєвого шляху судилося Сашенці Путрі. Однак, навіть за цю коротку земну мить юна полтавка стала сонячним зайчиком, життєдайним промінчиком надії не лише для рідних та знайомих, але й для дітей та дорослих у багатьох країнах світу, які дізналися про неї під час відвідання численних виставок її творів. Часточку своєї світлої і доброї душі вона вклала у кожну із створених 2279 робіт: 46 альбомів з малюнками, шаржами і віршами, чеканку, пірографію, вироби з намистин, пластиліну та м'які іграшки. Дитина щиро любила все, що їй було даровано, палко сприймала усі свої маленькі радощі і по - дорослому розуміла, що треба спішити....

 
Реєстри Полтавського полку 1654 р. PDF Друк e-mail
Написав Відділ обслуговування навчальною і науковою літературою   
Понеділок, 29 січня 2018, 14:42

Реєстри Полтавського полку 1654 р.

histoueУ книзі опубліковано нещодавно ідентифіковану пам'ятку козацької доби - оригінал реєстрів Полтавського полку 1654 р. Це одне з небагатьох джерел, що засвідчує персональний склад одного з регіментів гетьмана Богдана Хмельницького. Документ, окрім генеалогічної інформації подає нові факти з історії присяги 1654. У додатках розміщено список старшини Полтавського полку за його понад 150-ти річний час існування.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 08:35
 
« ПочатокПопередня1234НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 4